Murat Aldan

 

 

Hakkımda
Hakkımda

Murat Aldan Bursa doğumludur. İlkokulu Hocailyas İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Milli PiyangoAnadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Aldan, Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (Burslu) lisans derecesini almıştır. Üniversite öğrenimi süresinde Erasmus Değişim Programı kapsamında Warsaw School of Social Psychology’de (SWPS) bir dönem eğitim görmüştür.
Aldan, Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı 2012 yılında bitirmiştir (Tez konusu: Otistik kardeşe sahip çocukların davranışsal ve duygusal uyumlarının, benlik kavramlarının ve sosyal desteklerinin incelenmesi). 2006 – 2009 yılları arasında İstanbul’da Özel eğitim ve danışmanlık merkezinde özel gereksinimli çocukların ailelerine yönelik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2009 – 2010 yılları arasında Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Polikliniği’nde, 2010 – 2011 tarihleri arasında Ankara Hava Lojistik Komutanlığı’nda psikolog olarak görev yapmıştır.
Aldan, 2011 – 2014 yılları arasında Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Polikliniği’nde psikolog olarak çalışmıştır.
Aldan, Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Çocuk İzlem Merkezi’nde çocuklarda cinsel istismar üzerine çocuklarla adli görüşmeci olarak görev yapmıştır.
Aldan 2014 yılında Abdülkadir özbek Enstitüsünden Psikodrama Terapisti olarak mezun olmuş ve aynı yıl içerisinde Prof.Dr Ferhunde Öktem’in liderliğinde Bengi Semerci Enstitüsünden Oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl Kurucu ortağı olduğu Spontan Danışmanlık merkezinde çalışmaya başlamış Burada 4 yıl çalıştıktan sonra Yine kurucusu olduğu Dama Psikolojik Danışmanlık merkezinde çalışmaya devam etmektedir.
Aldan Psikoterapi çalışmalarında ağırlıklı olarak Psikodrama,monodrama , çocuk merkezli oyun terapi, bilişsel davranışçı terapi, dışavurumcu sanat terapi teknikleri, bilişsel davranışçı terapi ve EMDR terapi tekniklerini kullanmaktadır. Aldan aynı zamanda 2012 yılından bu yana her yıl Yetişkinlere yönelik psikodrama yaşantı grubu ve çocuk psikodrama grupları yönetmektedir.

 1. Eğitim Durumu

  2006 – 2012             :Maltepe Üniversitesi (İstanbul)

  Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Eğitimi

  2005 – 2006             :The Warsaw School of Social Sciences and Humanities

  Erasmus Değişim Programı (1 Dönem)

  2002 – 2006             :Maltepe Üniversitesi (İstanbul)

  Psikoloji  Lisans Eğitimi

  1994 – 2001             :Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi (Bursa)

  Ortaokul ve Lise Eğitimi (T.M.A.)

  1989 – 1994             :Hoca İlyas İlkokulu

 2. İş Tecrübesi

  2014-                      :Spontan Psikolojik Danışmanlık

  2014 –                      :Nilüfer Çiçekleri Anaokulu

  2011 –        2014  :Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Psikiyatri Polikliniği (Bursa)

  2010 – 2011         :Hava Lojistik Komutanlığı Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Merkezi (Ankara)

  2009 – 2010       :Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Polikliniği (Bursa)

  2009 – 2009       :Özel Türe Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi (Bursa)

  Aile Danışmanlığı Pozisyonu

  2008 – 2008        :Sarıgazi  Küçük Adımlarım Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi   (İstanbul) – Aile Danışmanlığı Pozisyonu

  2006 – 2008        :Ana Şefkat Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi (İstanbul)

  Aile Danışmanlığı Pozisyonu

 3. Mesleki İlgi Alanları

  Çocuk ve ergenlerde

  • Disiplin ve sınır koyma
  • Anneden ayrılma korkusu
  • Kardeş sorunları
  • Tırnak yeme
  • Ruhsal – Cinsel gelişim ve bilgilendirme
  • Okul olgunluğu değerlendirmesi
  • Okula uyum problemleri
  • Aile içi önemli yaşam olayları (ölüm, evlat edinme, boşanma, göç, sağlıkla ilgili ciddi durum vb.)
  • Anne – baba tutumları
  • Cinsel istismar ve cinsel istismara uğramış çocuklarda travma sonrası stres bozuklukları
  • Sınav kaygısı
  • Mesleki yönlendirme
  • Ergenliğe uyum sorunları
  • Davranış sorunları
  • Özgüven problemi
  • Arkadaş ve karşı cinsle ilişki sorunları
  • Cinsel kimlik sorunları
  • Ruhsal sıkıntılar
  • Aile içi çatışma
  • Psikodrama yönelimli   Grup terapileri ( yetişkinler  ve  çocuk- ergenler)
 4. Uyguladığı Psikolojik Testler

  • Denver Gelişim Testi
  • Cattell 2A, 3A, Porteus Labirentleri Ve Aleksander Zeka Testleri
  • Bender Gestalt Psikomotor Algı Ve Koordinasyon Testi
  • Benton Görsel Bellek Ve Hafıza Testi
  • Gessel Okul Öncesi Zihinsel Gelişim Testi
  • Metropolitan Okul Öncesi Testi
  • Peabody Ve Bir İnsan Çiz Testleri
  • MMPI Kişilik Testi
  • TAT ( Thematic Appereception Test)
  • CAT (Children Apperception Test)
  • Louisa Düss Psikanalatik Öyküler Testi
  • Wiscr Zeka Testi
  • WÇZÖ 4 Çocuklar için zeka ölçeği

 5. Üye Olduğu Dernekler
  1. Türk Psikologlar Derneği
  2. Dr. Abdülkadir Özbek Enstitüsü
  3. Otistikler Derneği
Danışanlarımızdan
Danışanlarımızdan

Biz memnunuz, gayet güleryüzlü, danışanlarıyla yakından ilgili, tavsiye etmem gereken danışmanlar arasında. Ben de bir tavsiye üzerine gittim, ayrıca daha önceden de eğitim gördüğüm bir mekanda tanıştım, bilgisine inandıım ve güvendiğim için gittim. Yanılmamıştım, uzun ve kolay olmayan bir süreçti, eşimle birlikte danışanı olduk. Çok iyi yönetti, hala seanslarımız devam etmekte. İsteklerimiz doğrultusunda olumlu geçmesi yönünde elinden gelen her şeyi yapıyor ve kendini geliştiren bir danışman, sürekli gelişim halinde.

murat beyi oğlumun okulu aracılığıyla tanıdım. oğlum ve benim için büyük şanstı bence. .katkıları için çok teşekkür ediyorum. sayesinde kendini duygularını daha iyi anlayan biri oldum. bunun faydasını günlük yaşamımda çok hissediyorum. iyiki tanımışım herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Murat Bey’i kızım sayesinde tanıma fırsatımız oldu. Kızımın tikleri için bize çok büyük yardımları oldu. Elimde sihirli değnek yok ama üstesinden geleceğiz demişti ama sanırım bir sihirli değneği var 🙂 Gerçekten kızım için katkıları çok olumlu yönde. Bizim başa çıkamadığımız bir çok konuyu onun anlıyor olması ve kızımla kurduğu diyalog için kendisine çok teşekkür ederiz. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Tanımış olmaktan doları çok mutluyuz.

Murat bey ile tanışmamız bizim için çok büyük bir şans. Oğlum murat bey sayesinde duygularını daha rahat ifade edebilen, empati kurabilen, kendini çok iyi analiz edip, hatalarını kabullenip ders çıkarabilen, daha mutlu, daha uyumlu daha pozitif oldu. Hayat ve kişilik bu yaşlarda şekillenir ve Murat bey bize bu konuda gayet yapıcı değerler kazandırdı. Oğlumun hayatı artık daha kolay.evet Sihirli değneği yok belki ama, yarattığı değişim gerçekten takdire şayan.

Dr.Murat Beyle tanıştığımız oğlum ve benim için çok iyi sonuçlara sebep oldu donanımlı Programlı ve çocuklarla iletişimi çok iyi bir doktor Murat bey 4.sınıf Öğrencisi oğlum kendini ifade edemiyor vede öfke kontrolünü yapamıyordu Murat bey oğlumla çok iyi bir iletişim kurarak her görüşmemizde değişimleri gözlemleyebildim ve gerçekten sonsuz teşekürler şimdi oğlum kendini ifade edebiliyor öfke kontrolünü sağlayabiliyor arkadaşlarıyla iletişim kurabiliyor ve Murat abisiyle zaman geçidiğinde çok eğleniyor sizi tanıdığımız için çok şanslıyız emekleriniz için çook teşekürler Murat bey Görüşmek üzere

Murat Bey işinde uzman olmasının yanısıra samimi içten ve çok dürüst bir Beyefendi aslında oğlum ile hiçbir sorun yaşamadığım sadece yaşayabileceğim bir dönemde olduğumu hissettiğim için gittiğim Murat Bey ‘e bana doğru yolda olduğumu hissettirdiği için ilgi ve desteği için teşekkür ederim , o sadece sorun yaşandığı sıkıntılı dönemlerde olunduğu zaman gidilecek biri değil , her an fikrini almanıza müsade eden sizi doğabilecek sıkıntılara karşı da uyaran ve herkesin hayatının bir yerinde olması gereken bir uzman … Sizi tanıdığıma çok memnunum

Tavsiye üzerine Murat bey ile tanıştık. 8 yaşında olan oğlumun bir takım korkuları vardı ilk görüşmeden itibaren korkular azalmaya başladı,kendini ifade etmekte çok büyük gelişme sağladı aynı zamanda özgüven her görüşmeden sonra artarak devam etti. Belirli aralıklarla 8 aya yakın görüşmelerimiz oldu şu anda tün problemlerimizi atlattık. Tereddütsüz Murat beyi tercih edebilirsiniz.

7 yaşında oğlum var. Bir takım ailevi sorunlar nedeniyle oğlum çok etkilenmişti. Murat bey’e gitmeden önce bir kaç doktora gittik ve ilk görüşmede memnun kalmadım. Murat bey’i eniyihekim.com sayfasından buldum ve yapılan yorumlara istinaden oğlumu götürdüm. İlaç kullanmadan, sadece oyun ve konuşarak çok iyi sonuçlar aldım. Tedavi süremiz 5-6 ay sürdü. Kendisine verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ederim. Çocuk üzerine danışman bir hekim arıyorsanız kesinlikle murat bey’i tercih etmenizi öneririm. Daha önce ben oğlumu götüremezken, murat bey’e kendisi isteyerek, koşarak gitti.

İnternetten arastırmalarım üzerine buldum ve oğlum için randevu aldım 17aylık oğlum sürekli tutturmaları ağlamaları başka çocuklara saldırganlığı için cok tepki almıştım Murat beye gittim benimle neyapmam gerektiğini Nasıl hakim olabilirim Nasıl davranırım uygulamalı anlattı cok memnun kaldım ilk günden oğlumda işe yaradığını farkettim çok memnun kaldım ilginize çok teşekkür ederim

Randevu Al
Randevu Al

Murat Aldan – DoktorTakvimi.com

  ADRES

  FSM bulvarı ilknur sk. No:1 Bulvar 224 sitesi C blok D 7 Nilüfer / BURSA

  TEL

  0224 502 40 77

  MAİL

  [email protected]